Huawei ve Honor telefonlara Google’a rakip uygulama

İvan

Member
Teknonesil Üye
12 May 2020
141
ABD Başkanı Donald Trump’ın Huawei için uyguladığı ambargolar devam ediyor. Bu sebepten ötürü Google’ın navigasyon servisini kullanamayan birçok Huawei modeli artık bu sorundan kurtulacak. Zira yeni Huawei navigasyon uygulaması HERE WeGo piyasaya sürüldü.

Huawei navigasyon uygulaması HERE WeGo neler sunuyor?
Aslında 2013 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen HERE WeGo, daha önce farklı bir isme sahipti. Bugün Huawei’nin uygulama galerisinde yerini alan navigasyon yazılımı, birçok Huawei ve Honor kullanıcısını sevindirdi.

Kullanıcılara toplu taşıma, araba, bisiklet veya taksi taşımacılığı hakkında bilgi veren bu uygulama, taksi çağırmak için de kullanılabiliyor. Ayrıca ismi değiştirilen yazılımın belirlenen istikametler için ayrıntılı yol tarifleri verdiğini de belirtelim.

Roma, Toronto, Paris, Berlin, Londra ve New York gibi 1300’den fazla ünlü şehri bünyesinde barındıran HERE WeGo, bu şehirlerin toplu taşıma sistemleri hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor.

Bunlara ek olarak toplu taşıma biletlerinin fiyatlarını ve taksi ücretlerini gösteren bu uygulama, trafik yoğunluğunu ve park yapılabilecek olan yerleri de kullanıcıların ekranına yansıtıyor. Sesli rehberlik özelliği de mevcut.

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Kanada, Avustralya ve daha birçok ülkenin haritasını çevrim dışı olarak kullanmanıza izin veren HERE WeGo yazılımına “buradan” ulaşabilirsiniz.

Son olarak bu yazılımın Honor telefonları için de yayımlandığının altını çizelim. Sizce Huawei’nin yeni girişimi Google Haritalar’a rakip olabilecek mi? Hangi uygulamayı tercih edeceksiniz?
 
Yardım Kullanıcılar

Herhangi bir odaya katılmadınız.

    Üst