İnternetten Para Kazanma – 11 Etkili Yöntem

Deadly

New member
Teknonesil Üye
13 May 2020
9
İnternetten para kazanmak son zamanların en trend konularından bir tanesi. Bu akla ister istemez bunun kolay bir şey olduğu fikrini getiriyor. Peki gerçekten öyle mi?

Bu aslında ne kadar kazanmak istediğinize ve doğru yöntemleri uygulayıp uygulamadığınıza bağlı. Tüm enerjinizi ve zamanınızı internete verirseniz, milyonlar kazanmak bile mümkün hale geliyor. Zaten dünya da hayatını bu yolla kazanan milyonlarca insan var.

Peki, internetten pazara kazanmanın en etkili yolları nelerdir? Hangi yöntemleri izlersek ne kadar para kazanabiliriz? Bu yazımızda internetten para kazanmak için 30 etkili yöntemi paylaşacağız.

1 Blog Yazarak Para Kazanma
İnternetten para kazanma denildiğinde akla gelen ilk yöntem bir blog açıp blogda reklam yayınlayarak ya da tanıtım yazıları satarak para kazanmadır. Bununla ilgili şu yazılara bakabilirsiniz:

2 Site Açıp satarak Para Kazanma
Site açıp belirli bir noktaya kadar getirip satarak para kazanmak mümkün. İlgimi kaybettiğim kıyıda köşede kalmış bir çok sitemi yine de küçük miktarlarda kar ederek satmışlığım var. Ancak En son site satışımdan sonra bu işi sürekli hale getirmeye karar verdim.


3 Anket Doldurarak Para Kazanma
Anket demek insanlar hakkında belirli amaçlarla bilgi toplamak demektir. Çok büyük firmalar pazarlama amaçlı çok sayıda anket yaptırır. Anketleri dolduracak insan bulmak ise en büyük sorundur. Bu yüzden büyük anket şirketleri anketlere katılan insanları ödüllendirme yoluna giderler.

Bu yolla tek bir anket doldurarak yaklaşık 150 liralık hediye çeki kazandığımı hatırlıyorum. Bu size ne kadar kazanabileceğinize dair bir ip ucu verebilir.

Burada asıl sorun bu şirketleri bulmak ve size uygun anketleri cevaplamaktır.

4 Instagramdan Para Kazanma
İnstagram’da youtube gibi direk para kazanabileceğiniz bir reklam ağı yok. Ancak bu pauradan para kazanamayacağınız anlamına gelmiyor. Bilakis, instagramdan para kazanmanın bir çok yolu var.

Reklam Alarak: Instagramda yeterince takipçiniz varsa, reklam yayınlayarak yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için yine webmaster sitelerine üye olup ilan verebilirsiniz.

Uygulama Reklamları: Instagramda 15000 aboneyi geçtiğinizde hikayenizde link verebiliyorsunuz. Bu uygulama kurulum başına para ödeyen sistemleri kullanmak için harika bir fırsattır. Yapmanız gereken kurulum başına para ödeyen uygulamaları bulup linkini hikayenizde paylaşmaktır.

İşte kurulum başına para kazanabileceğiniz bazı ağlar:

Direk Satış Yaparak: Eğer güzel bir kitleniz oluşursa, instagramdan direk satış yaparak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken Shopier.com a üye olup ürünlerinizi listelemek. Ve instagram hesabınızdan da tanıtımını yapmak.

5 Youtube ile Para Kazanma
Youtube insanların kendi videolarını internette yayınlamaları için kurulmuş bir platformdu. Artık çok daha fazlası. İnsanlar bir çok şeyi öğrenmek ve eğlenmek için belki de google dan sonra youtube sitesine yöneliyor.

Bu durum da youtube’u para kazanmak için elverişli bir konuma getiriyor.

Peki youtube ile nasıl para kazanılır?

Cevap oldukça basit. İlgi alanın olan ya da uzmanlık alanın olan bir konuda video üretip youtube üzerinden bir kanal açarak yayınlıyorsun. İnsanlar videolarını izledikçe, youtube video üzerinde reklamlar yayınlıyor ve kazançtan size de pay veriyor.

Youtube üzerinden para kazanmak için bazı aşamaları geçmeniz gerekiyor. Mesela, kanalınızın en az 1000 abonesi olması ve videolarınızın son bir yıl içinde 4000 saat izlenmesi gerekiyor. Bu, kaliteli bir içerik için ulaşması zor bir hedef değil.

Sonrasında youtube hesabınızdan kanalınızın para kazanması için başvuru yapmanız gerekiyor. Kanalınız incelendikten sonra, para kazanmaya başlıyorsunuz.

Adımlar basit ama, uygulamaya geldiğinde bir çok kişi yolun başında pes ediyor ve ümitsizliğe kapılıyor.

Youtube’da başarılı olmak için mutlaka ama mutlaka devamlılığa önem vermeniz gerekiyor.


Yazarlık Yaparak Para Kazanma
Blog yazmanın en önemli taraflarından bir tanesi sürekli yazmak gerekliliğidir. Onu sürekli güncel bilgilerle donatmalısınız ki insanlar aradıkları güncel bilgileri bulabilsin ve blogunuzu sürekli ziyaret etsin.

Ancak tüm blogcuların bunu yapacak zamanı ya da enerjisi olmayabiliyor. Bazen de bilgileri yetmediği için içeriklerini başkalarına yazdırma gereğini duyuyorlar. Siz de başkaları için yazı yazarak para kazanabilirsiniz.

Bunu yapmak için en kolay yol, ünlü webmaster bloglarına üye olup ilan yayınlamaktır. Türkiye için genellikle ücretler, 100 kelimesi 4 liradır. Yazdıkça ve tanındıkça daha iyi fiyatlara yazabilirsiniz.7 Video Kurs Hazırlayarak Para Kazanma
İnternet üzerinden uzaktan eğitim çağımızın en etkili eğitim yöntemlerinden bir tanesi ve insanlar yeni beceriler kazanmak ve kendilerini geliştirmek için para harcamaya çok istekli. Siz de eğer bir konuda uzmansanız o konuda video kurslar hazırlayıp internette satarak para kazanabilirsiniz.

İyi tarafı, bu iş için herhangi bir yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Size altyapıyı sağlayıp karşılığında küçük bir komisyon isteyen siteler mevcut ve size sadece üye olup videolarınızı yüklemek düşüyor.

8 Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)
Satış ortaklığı, bir şirketin ya da kişinin ürün satmasına aracılık ederek satıştan pay almak demektir.

Satışa bu şekilde aracılık etmek için bir yatırım yapmanıza da gerek yok. Facebook, instagram, twitter, email gibi mümkün olan her kanalı kullanarak satış yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, comission junction, shareasale, linkshare gibi satış ortaklığı sistemlerine üye olup, oradan satacağınız ürünün bağlantısını alıp paylaşmaktır.

Örneğin, diyelim ki hosting ve domain satan godaddy.com şirketinin satış ortaklığını yapmak istiyorsunuz ve commission junction aracılığı ile ortak oldunuz, yapmanız gereken şey buradan aldığınız ürün bağlantılarını hosting ve domainle alakalı sitelerde paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Bu sitelere örnek olarak r10.net webmaster forumunu örnek verebilirim.


9 Dijital Ürün Satarak
Eğer, photoshop, tasarım, fotoğrafçılık gibi yetenekleriniz varsa şanslısınız. İnternetten gelir elde etmek için gerekli her şeye sahipsiniz.

Örneğin, wordpress, ghost gibi içerik yönetim sistemleri ile aranız iyiyse themeforest, creativemarket gibi pazar yerlerinde tema hazırlayıp satabilirsiniz.

Eklentiler yazarak codecanyon.net sitesinde satıp gelir elde edebilirsiniz.10 Dosya Yükleyerek Para Kazanmak
Bazı dosya yükleme siteleri, dosya paylaştığınızda genellikle 1000 indirme başına size para öderler. Kısacası reklamdan ya da premium üyelik satarak elde ettikleri geliri sizinle paylaşırlar.11 Link Kısaltarak Para Kazanmak
Tıpkı dosya yükleme siteleri gibi link kısaltma sitelerinde de paylaşım yaparak para kazanabilirsiniz. Diyelim ki bir forumda paylaşım yapacaksınız, bu paylaşımı direk sitenin linkini vermek yerine, kısaltarak verirsiniz.

Ziyaretçi yine aydı adrese gider ama giderken reklam görür. Siz de bu reklamlardan para kazanırsınız. Özellikle forum siteleri ve dosya paylaşım siteleri için uygundur.
 
Son düzenleme:
Yardım Kullanıcılar

Herhangi bir odaya katılmadınız.

    Üst