WhatsApp Görüntülü Arama 50 Kişi İçin Destek Sunacak

İvan

Member
Teknonesil Üye
12 May 2020
141
WhatsApp görüntülü arama, Messenger Rooms sayesinde 50 kişi destekleyecek.
Nisan sonunda görüntülü arama kişi sayısını sekize çıkartan WhatsApp şimdi de 50 kişi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu hamle ile Zoom karşısında öne çıkmak isteyen servis, bunu Messenger Rooms sayesinde gerçekleştirecek gibi gözüküyor.

WABetaInfo, WhatsApp Web’in yakında kullanıcılarının görüntülü aramalarını Messenger Rooms’a taşıyabileceğini ifade ediyor. Bu platformun aynı Zoom gibi çalıştığını ve bir kişinin katılımcılarla bağlantı paylaşarak video konuşmasına davet edebildiğini belirtelim. Rooms şu an için kullanıcılara kademeli olarak sunuluyor ve gelecekte kullanıcıların WhatsApp görüntülü konuşmalarını Facebook Messenger’a taşımasına da olanak tanıyacak.

WhatsApp; WhatsApp Web ile Android ve iOS uygulamalarına da Messenger Rooms kısayolu eklemenin planlarını yapıyor. Kısayol sayesinde grup katılımcıları özel bağlantıya sahip bir Messenger Odası yaratabilecek ve diğerlerini konuşmaya dahil edebilecek. Bunun Facebook üzerinden de yapılabileceği ifade ediliyor. Kısayol, mevcut WhastApp gruplarının konuşmalarını kesinti olmadan Messenger’da sürdürmesini de sağlayacak.

Özelliğin ilk olarak Android içi WhatsApp Beta sürümünde ortaya çıktığı ve iOS ile Web’e de geleceği paylaşılıyor.
 
Yardım Kullanıcılar

Herhangi bir odaya katılmadınız.

    Üst